Grįžtantiems į Lietuvą

 • Grįžtantieji atgal į Lietuvą, dar prieš skrydį turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildant elektroninę anketą. Atkreipiame dėmesį, jei pildydami anketą dar neturite jums priskirtos vietos, privalomame langelyje "Sėdėjimo vieta" įrašykite "No seat". Jei pildydami anketą privalomame langelyje "Atskrendu lėktuvu" prie pateiktų variantų nerandate savo skrydžio, pasirinkite laukelį "Nerandu savo skrydžio". Gautą elektroninį patvirtinimą (vadinamąjį QR kodą) reikės pateikti įlaipinimo į lėktuvą metu.

   COVID-19 tyrimo ir izoliacijos reikalavimai:

 • Testo ir izoliacijos reikalavimas yra taikomas atsižvelgiant iš kokios šalies yra grįžtama. Šiuo metu šalys yra skirstomos šviesoforo principu ir priskiriamos raudonai ar pilkai, geltonai ir žaliai zonoms. Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kas savaitę penktadieniais ir įsigalioja nuo artimiausio pirmadienio. Daugiau informacijos

 • Grįžtantiems iš raudonos ar pilkos zonųtyrimas dėl COVID-19 ( PGR ar antigeno) ir izoliacija 10 d. yra privalomi.
 • Grįžtantiems iš geltonos zonosizoliacija netaikoma, bet tyrimas dėl COVID-19 ( PGR ar antigeno) privalomas. Nuo liepos 5d. privalomas pakartotinas antras tyrimas  dėl COVID-19, kuris turi būti atliktas 3-5 dieną po atvykimo Lietuvoje. Išsitirti galima mobiliajame punkte, užsiregistravus Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt arba trumpuoju numeriu 1808. 
 • Grįžtantiems iš žalios zonosreikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas. Nuo liepos 5 dienos izoliacija netaikoma, bet tyrimas dėl COVID-19 ( PGR ar antigeno) privalomas.

 COVID-19 tyrimas:

 • Visiems suaugusiems ir vaikams nuo 16 metų, grįžtantiems iš paveiktų šalių, raudonos, pilkos, geltonos ir žalios zonų privaloma turėti dokumentą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie asmeniui prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės) COVID-19 ligai  nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Daugiau informacijos
 • Detalesnę informaciją apie COVID-19 tyrimo atlikimo galimybes bei kainas poilsio šalyse rasite prie konkrečių šalių informacijos keliaujantiems.

 

COVID-19 tyrimo atlikti nereikia:

 • Ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis,
 • Tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims,
 • Asmenims iki 16 metų,
 • Nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą. E-sveikatos sistemoje formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.Taip pat tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate). Dokumente turi būti nurodoma, kad asmens skiepijimas viena iš nurodytų COVID-19 vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“,  „Vaxzevria“) pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas, jeigu po COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas:

                          - antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
                          - viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
                          - bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.

 • COVID-19 persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Kaip įrodymą, keliautojams privaloma pateikti tai patvirtinantį E-sveikatos sistemoje suformuotą dokumentą anglų kalba ( jeigu dokumentas suformuojamas lietuvių kalba, būtinas vertimas į anglų kalbą), kuriame būtų nurodyta informacija apie atliktą teigiamą PGR tyrimo rezultatą. E-sveikatos sistemoje formuojama forma anglų kalba tik įrašams nuo kovo 23 d. Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery).Jeigu liga buvo diagnozuota Antigeno ( RAT) testu, Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery nesusiformuoja ir keliautojui išimtis dėl izoliacijos ir testo, nėra taikoma.

 

Reikalavimas saviizoliacijai ir išimtys:

 • Nuo birželio 14 d. įsigalioja saviizoliacijos išimtys atvykusiems iš šalių, priskiriamų geltonai ar žaliai zonoms. Atvykus iš šių šalių reikalavimai dėl izoliacijos nėra taikomi.
 • Asmenims, atvykusiems iš šalių, priskiriamų geltonos ir žalios spalvos zonoms, reikalavimai dėl izoliacijos nėra taikomi, tačiau tyrimas dėl COVID-19 ( PGR arba antigeno) yra privalomas.
 • Atvykusiems iš šalių, priskiriamų raudonai ir pilkai zonoms, privaloma 10 dienų izoliacija. Izoliaciją galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-tą atvykimo dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą. Nuo pirmadienio (liepos 5 d.), tyrimą galima padaryti nemokamai mobiliajame punkte.
 • Saviizoliacija netaikoma asmenims, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą ir po COVID-19 ligos vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ( daugiau informacijos ) ir COVID-19 persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Daugiau apie izoliavimosi išimtis

 

Reikalavimai vaikams, atvykstantiems iš užsienio į Lietuvą:

 • Vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo prieš atvykstant į Lietuvą turėti neigiamą tyrimo atsakymą.
 • Vaikams iki 12 metų, atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma.
 • Vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
 • vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas, kuris turi būti atliktas 3-5 dieną po atvykimo į Lietuvą.

Šalių paskirstymą zonomis bei daugiau informacijos apie saviizoliaciją grįžtantiems į Lietuvą

List of countries affected by COVID-19 and requirements

 

Dokumentų patikra Vilniaus oro uoste:

 • Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo vasario 8 d. oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros. Visų – iš Šengeno ir ne Šengeno šalių – atvykstančių keleivių dokumentai ( užpildyta NVSC anketa, patvirtinto neigiamo COVID-19 testo pažyma, ar dokumentai patvirtinanys, jog žmogus yra persirgęs ar yra paskiepytas) bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Minėtus dokumentus visi keleiviai turės pateikti juos pasitikusiems VSAT pareigūnams ir NVSC darbuotojams. Daugiau informacijos.
   
 • Prašome numatyti, kad papildomos tikrinimo procedūros neišvengiamai pareikalaus daugiau laiko. Visų keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams. Tai leis sklandžiau vykdyti patikrą ir taupyti pačių keleivių laiką.

 

Rekomendacijos keliaujantiems yra parengtos vadovaujantis Sveikatos Apsaugos Ministerijos skelbiama informacija, kuri nuolat atnaujinama. Plačiau

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku