Keliaujantiems į Bulgariją

(Atnaujinta 2021 12 01)

 • Dėmesio! Visi keliautojai (suaugusieji, ir vaikai nuo 12 metų), atvykstantys į Bulgariją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR arba greitąjį antigenų (RAT, ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį) testą. Būtina turėti popierinį originalų laboratorijos sertifikatą anglų kalba arba E-sveikatos suformuotą dokumentą, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Sertifikate turi būti nurodyti šie duomenys: testo tipas (PGR arba Antigenų), atlikimo data ir laikas, asmens paso duomenys, testą atlikusios laboratorijos duomenys, antspaudas ir gydytojo parašas.

 

 • Keliautojams, turintiems skiepijimo sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina, ir praėjus 14 dienų laikotarpiui nuo paskutiniojo skiepo, PGR ar greitasis antigenų (RAT) testas nereikalingas. Sertifikate būtinai turi būti nurodyti asmens vardai, parašyti lotyniškai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, su kuriais asmuo keliauja, gimimo data, skiepijimo datos, skiepo pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su antspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas. Tinkamos vakcinos: Pfizer, AstraZeneca AB, MODERNA BIOTECH, Janssen-Cilag International NV, Sputnik V. Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate).

 

 • Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę (kai pilną vakcinacijos schemą sudaro 2 dozės), testavimosi išimtis negalioja. Tokiems asmenims privaloma turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testo arba ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigenų testo neigiamą rezultatą.

 

 • Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo nuo 15 iki 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją, PGR ar greitasis antigenų (RAT) testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR ir teigiamas atsakymas Positive. Jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su atspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas.Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery).

 

 • Rekomenduojame, vykstant į Bulgariją, turėti galiojančią Europos sveikatos kortelę (E111), dengiančią skubiąją medicininę pagalbą bei draudimą, dengiantį COVID-19 gydymo išlaidas.

 

 • Visi saugusieji ( nuo 18 metų) keliautojai, atvykdami į Bulgariją, privalo pateikti užpildytą  ir atspausdintą Rizikų suvokimo ir prisiėmimo Deklaraciją. Taip pat šią deklaracijos formą rasite prie visų kelionės dokumentų, įsigyjant kelionės paketą.

 

Pasiūlymas „Tez Tour" keliautojams:

 • Jūsų patogumui, bendradarbiaudami su UAB „Medicina Practica laboratorija" suteikiame specialias kainas šioms paslaugoms: „COVID-19 tyrimas PGR metodu +sertifikatas“ - 65 Eur ar „COVID-19 greitasis antigeno testas + sertifikatas“ (atlikimo laikas iki 1 val.)  - 20 Eur. Kaina galioja tik įsigijusiems kelionę ir užsisakiusiems šią paslaugą per „Tez Tour" kelionių agentūroje arba internetu. Daugiau informacijos apie šią paslaugą

 

 
Informacija dėl testų atlikimo Bulgarijoje:

 

 • COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose privačiose laboratorijose. Būtina išankstinė rezervacija. Daugiau informacijos Jums suteiks Tez Tour atstovai viešbučiuose.

 

 • COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu apie 36-39 Eur, Antigenų testas – apie 16 Eur (transporto išlaidos už papildomą kainą).

 

 • Būtina turėti asmens dokumentus, taip pat rekomenduojama turėti kelionės dokumentus.

 

 
Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas:

 

 • Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, o asmuo serga lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas specialiame „karantino kambaryje“ savo arba prireikus kitame viešbutyje. Kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos keliautojas, įsigijęs pilną kelionės paketą, negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui, o viešbutis ir draudimo kompanija nedengia apgyvendinimo išlaidų, TEZ TOUR įsipareigoja savo sąskaita padengti viešbučio apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas.

 

 • Jei asmuo suserga sunkia forma, gydymo išlaidas dengia pats keliautojas arba draudimo kompanija pagal draudime nustatytas sąlygas.

 

 • Keliautojui pasveikus, Kelionių organizatorius gali pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą, esant laisvoms vietoms artimiausiuose skrydžiuose nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių. Jeigu artimiausiame kelionių organizatoriaus užsakomajame skrydyje vietų nėra, bus ieškoma alternatyvų keliautojams grįžti kitų aviakompanijų skrydžiais kuo palankiausiomis sąlygomis ir mažiausiais kaštais.

 

 

 • Artimieji, gavę neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, išvyksta namo savo reisu arba lieka su izoliuotoju artimuoju bei perka naują bilietą už savo lėšas.

 

 
Saugumo reikalavimai Bulgarijoje:

 

 • Parduotuvės, prekybos centrai dirba be apribojimų.

 

 • Kavinės, restoranai dirba 50% užimtumu.

 

 • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose uždarose patalpose, taip viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), bendrose uždarose viešbučių patalpose, taip pat laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. Atvirose vietose kaukės nėra būtinos.

 

 • Viešbučių veiklų ribojimas priklauso nuo viešbučio administracijos sprendimo.

 

 • Ekskursijos vykdomos laikantis visų saugumo reikalavimų.

 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Bulgariją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.


Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

 

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku